/Михайлик вимагає експертизу кулі закордоном, аби українські слідчі не сфальсифікували докази

Михайлик вимагає експертизу кулі закордоном, аби українські слідчі не сфальсифікували докази

Одеський громадський активіст та політик Олег Михайлик наполягає провести експертизу вилученої з його легені кулі в Німеччині, аби українські правоохоронці не підмінили речовий доказ і не сфальсифікували слідство.

Про це він заявив на першій прес-конференції після повернення в Україну, повідомляє одеський журналіст Катерина Петренко.

Читайте також: Фактично Одесою править банда, – активіст Михайлик про причину замаху на нього

Ми з адвокатом наполягаємо, аби експертизу вилученої кулі провели в Мюнхенському кримінальному інституті, що уникнути підміни кулі українськими правоохоронцями з метою фальсифікації слідства. Але після операції Генпрокуратура України не вказала про необхідність проведення експертизи кулі в одному з найкращих кримінальних інститутів Німеччини, а натомість закидала німецького прокурора вимогами терміново повернути кулю і не проводити експертизу,
– прокоментував Михайлик.

За його словами, сьогодні триває листування між німецькими та українськими правоохоронцями, аби вирішити міжнародні правові питання. Натомість адвокат громадського діяча Вадим Оксюта повідомив, що в Україні відповідно до процесуального кодексу і закону про судову експертизу не передбачено проведення судових експертиз за кордоном.


Активіст Олег Михайлик вимагає чесного слідства

“До матеріалів слідства долучать висновок лише проведеної в Україні балістичної експертизи. Навіть якби ГПУ і дала б клопотання на проведення експертизи закордоном, її висновок не долучать до матеріалів слідства”, – прокоментував Оксюта.

Але експертиза постраждалому закордоном потрібна, аби її висновок порівняти з висновком української експертизи і уникнути фальсифікацій слідства. Справа в тім, що Михайлик не довіряє вітчизняним правоохоронним органам через саботаж і ненадання ними документів німецькій стороні та їх брехню щодо відкликання потерпілим державної охорони.

Читайте також: “Куля була дуже глибоко”: активіст Михайлик розповів про перенесену у Німеччині операцію

Адвокат Михайлика додає, що нинішній стан слідства теж викликає підозру у фальсифікації.

Патрони, які знайшли у затриманих грузинів, не підходять до вилученого у них пістолету. Патрони застряють у патроннику. Як на мене, йде фальсифікація певних доказів. Ми не будемо допомагати поліції призначити винних,
– прокоментував адвокат потерпілого.

Німецьку сторону попрохали не допустити пошкодження кулі, яка б унеможливила проведення експертизи в Україні. Відтак, якщо експертизу в Україні також проведуть, куля стане повноцінним речовим доказом у справі і допоможе визначити, чи дійсно стріляли з вилученої у грузинів зброї.

Хто такий Олег Михайлик? Одеський політик, активіст, меценат. Лідер політичної партії “Сила людей” і кандидат на пост міського голови Одеси. Михайлик відомий боротьбою проти незаконних забудов на морському узбережжі і критикою діяльності мера Одеси Геннадія Труханова. 22 вересня 2018 року в Одесі його намагались застрелити біля власного будинку неподалік від поліцейського відділку. Куля дивом не влучила в серце і застрягла в легені. Активіст пережив клінічну смерть.

Що відомо про напад на Олега Михайлика? Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов’язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика. У політичній партії “Сила людей” заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси. До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули. 25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт. Михайлик підозрює у саботажі ГПУ і НП щодо розслідування нападу на нього.

Источник