/Одеський політик пояснив, чому прокуратура відверто «стрибає» у міжнародний скандал у справі Михайлика

Одеський політик пояснив, чому прокуратура відверто «стрибає» у міжнародний скандал у справі Михайлика

На думку лідера одеського осередку «Народного Руху України» Михайла Кузаконя, Генпрокуратура саботує розслідування у справі Олега Михайлика через відверту фальсифікацію кримінальної справи.

Про це одеський політик написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що відтепер можна однозначно стверджувати про саботаж правоохоронними органами просування розслідування. Кузаконю відомо, що адвокат Вадим Оксюта завчасно подав відповідні папери правоохоронцям задля надання міжнародного запиту на вилучення доказу(кулі) в Німеччині. Відтак, правоохоронцям було достатньо часу задля оформлення, заздалегідь відомо час й місце проведення операції в Олега.

«Особисто мене в розмові Олег Жученко — керівник прокуратури Одеської області — запевняв в сприянні й наданні відповідного запиту. У всьому цивілізованому світі це регламентована міжнародним правом та законами процедура, в тому числі й в нашому законодавстві. Але відбувається відвертий саботаж, особливо щодо проведення первинної експертизи саме цієї кулі в Німеччині. Що, по-перше, має на увазі проведення в подальшому експертизи в Україні. Це обов’язково. А, по-друге, не повинно викликати сумнівів щодо відповідальності німців у цьому питанні. Давайте розберемось, чому прокуратура відверто «стрибає» в міжнародний скандал, й готова нести репутаційні втрати», — написав Кузаконь.

Він повідомив, що сьогодні  процесуальне керівництво по справі замаху на вбивство Михайлика здійснює Генпрокуратура України. За останній час Генпрокурор Юрій Луценко  навіть публічно наголосив цілу низку протиріч, в тому числі й по цій справі.

«Убачається, що прокурорська гілка то погоджується, та заявляє про сприяння, то відверто саботує. З його останньої заяви стає зрозуміло, що вони цього аж ніяк нехочуть. Прокуратура чинить спротив на мою думку саме тому, що розслідування сфальсифіковане»,- вважає одеський політик.

На його думку, силовикам вигідно саботувати процес, бо, може з’ясуватися, що вилучена зброя – головний доказ по справі — аж ніяк не відповідає вилученій кулі. Це зруйнує всі напрацювання правоохоронців. А тоді наступить  відповідальність всієї ланки процесуального прокурорського керівництва за промах, вважає політик.

«З урахуванням великої вірогідності зміни виконавчої гілки влади, загроза виникнення відповідальності за законом стає цілком реальною. А це, друзі, насправді досить серйозна річ, і тільки репутаційними втратами для Генпрокуратури може не закінчитись. Порадив би владі не бавитись з такими питаннями, до цього прикута увага західних політиків та дипломатів, міжнародних ЗМІ. Треба розслідувати по-справжньому і саджати в тюрму, навіть якщо це добре вам знайомі багатії», — зазначив Кузаконь.

На думку лідера одеського осередку «Народного Руху України»,  представникам діючої влади добре відомо, хто замовник нападу на Михайлика. Тому зараз настав час визначатись, чи готова влада разом з відвертим криміналом 90-х ділити відповідальність по цих тяжких злочинах, чи ні.

Кузаконь додав, що нещодавно давав інтерв’ю, у тому числі і по справі Михайлика, американській компанії Bloomberg і телемережі зі штаб-квартирою в Дакарі Al Jazeera, які здійснюють мовлення у більшості регіонів світу.

«Там аудиторія мільярдна. Буде «файне кіно» й відповідна реакція. Наші можновладці вважають себе політиками, а це насправді не так. Ви перетворили політику в кримінально корумпований бізнес, і підмінили це поняття. Ми вам й продемонструємо, яка відповідальність насправді відповідає званню політика.. Потім назад вже не відмотаєте», — завершив Кузаконь.

Джерело